Altyapı İnşaatımız Devam Ediyor


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kredi desteği ile Müteşebbis Heyet Başkanlığımızın sorumluluğu altında 09.06.2015 tarihinde ihalesi yapılan, Çankırı Yakınkent OSB alanına ait yol, içmesuyu, telekom, kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatlarından müteşekkil altyapı yapım işi, ihaleyi kazanan Mescioğlu İnşaat firmasına 23.06.2015 tarihinde yer teslimi yapılarak başlamıştır.

Toplam 387,5 hektarlık 1. Etapta devam eden işin 2017 yılının Ekim ayında tamamlanması planlanmaktadır. 205,5 hektarlık 2. etap altyapı yapım işleri ve elektrik altyapı işlerinin ihalesinin de yine Sanayi Bakanlığı'nın kredi desteğiyle 2016 yılının başlarında yapılması hedeflenmektedir.

100 MVA lık trafo merkezinin faaliyete geçmesiyle birlikte elektrik dağıtım lisansı alınması için gerekli çalışmalar başaltılmıştır. 2016 yılı içerisinde elektrik altyapı işlerinin tamamlanması beklenmektedir.

Bölgemize 22 km uzaklıkta bulunan Koyunbaba Barajı'ndan su temini için de gerekli hazırlıklar yapılmakta olup, 2016 yılı içerisinde suyun Bölgemize ulaşmasıyla yatırımcılarımız ucuz ve kaliteli sudan faydalanmaya başlayacaktır. 

BOTAŞ tarafından 26 km'lik doğalgaz iletim hattının yapımı tamamlanmış olup, gerekli olan RMS istasyonu ve dağıtım şebekesinin yapılmasıyla birlikte 2016 yılı içerisinde yatırımcılarımız doğlagaza da kavuşmuş olacaktır.

Kurulumunu 2012 yılının Aralık ayında gerçekleştiren Organize Sanayi Bölgemiz altyapı işlerinin tamamlanmasıyla birlikte Türkiye'nin konum, teşvik ve büyüklük açısından en önemli OSB lerinden birisi olacaktır. 

 Fotoğraf Galerisi